DOM
na
SPRZEDAŻ
2 800 000 PLN
3 007,52 PLN/m2
TORUŃStare Miasto
Opis
Budynek zbudowany jest z trzech części składowych:
późnogotyckiej kamienicy z XV wieku od strony ulicy , która była mieszkaniem i spichlerzem zbożowym toruńskich mieszczan (Hanza). Remont kapitalny, pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków, był przeprowadzony w 2000/2001 roku. Restaurację zabytkowej drewnianej konstrukcji kamienicy, elewację oraz detale wykonali konserwatorzy zabytków.
Gotycką piwnicę, z wejściem od ulicy, o powierzchni około 100 m2, zaprojektowano i wykonano z przeznaczeniem na pub, restaurację lub kawiarnię,
parter (wejście niezależne od piwnicy) z przeznaczeniem na recepcję,
trzy piętra i poddasze (powierzchnia każdej kondygnacji to około 120 m 2) zaprojektowano jako pokoje hotelowe (przygotowane są do tej funkcji instalacje). Nie zbudowane są ścianki działowe, zatem całość można wykorzystać jako powierzchnie biurowe.
nowo wybudowanej oficyny tylnej, trzypietrowej o powierzchni pietra około 60 m 2 z przeznaczeniem na pokoje hotelowe lub biura,
patio, łączącego parter kamienicy i oficyny tylnej, pokrytego poliwęglanowym (przepuszczalnym dla światła) dachem opartym na konstrukcji z aluminium, o powierzchni około 80 m2 z przeznaczeniem na rekreację i/lub salę restauracyjną, czy kawiarenkę.

Całość zaprojektowana i wykonana zastała z przeznaczeniem na hotel z dwudziestoma dwoma pokojami. Nie zbudowano, co wspomniano, ścianek działowych i łazienek więc budynki mogą być wykończone z przeznaczeniem jako biuro. Wszystkie założone instalacje są nowe, ogrzewanie jest gazowe. Kamienica położona jest nad Wisłą w najstarszej zachodniej części Starego Miasta.
Cena netto + VAT

Kontakt: Jacek Lewandowski 56 645 55 22

ZAPEWNIAMY BEZPŁATNE I KOMPLEKSOWE DORADZTWO W ZAKRESIE POZYSKIWANIA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH NA ZAKUP NIERUCHOMOŚCI
USŁUGA POŚREDNICTWA JEST USŁUGĄ ODPŁATNĄ
Szczegóły oferty

Cena2 800 000 PLN

Cena za m23 007,52 PLN

Powierzchnia931 m2

Powierzchnia użytkowa800 m2

Powierzchnia działki245 m2

Powierzchnia działki - jednostkam2

Liczba pokoi22

Stan budynkuIdealny